تبلیغات
نوشته های من - جنود شیطان
نوشته های من

آرشیو

لینکستان

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

جنود شیطان

             


آنچه در ماههای اخیر باعث عصبانیت بیشتر دشمنان شده، موفقیت سپاه در برقراری امنیت در این منطقه محروم است؛ امنیتی كه با ایجاد وحدت بین مردم شیعه و سنی باعث شده تا طرحهای تفرقه افكنانه دشمنان و ایادی داخلی آنان ناكام بماند. دشمن كه رشد، توسعه، تاثیرگذاری و نفوذ انقلاب اسلامی در داخل و خارج كشور را برنتابیده و نمی تواند شاهد این موفقیت ها باشد، چاره ای جز انتقام كور و به خاك و خون كشیدن همان مردمی كه داعیه آزادی آنان را دارد، نمی بیند.


این بار نوبت منطقه پیشین بلوچستان بود تا محل برپایی همایش وحدت باشد. از زمانی كه مسئولیت امنیت سیستان و بلوچستان به سپاه پاسداران واگذار و شهید شوشتری عهده دار این مهم شده بود، حفظ و گسترش امنیت پایدار در بستر كارهای فرهنگی و یاری رساندن به مردم و اقوام منطقه دنبال می شد. رسیدگی به امور جاری مردم، اجرای طرح های اقتصادی و رفع محرومیت، حل مشكلات اجتماعی و حتی معیشتی آنان، جلسات متوالی و موثر با سران اقوام و ریش سفیدان برای رفع كدورت ها، بسط برنامه های فرهنگی خصوصا بین دانش آموزان و برنامه هایی از این دست توانسته بود زمینه مناسب و قابل توجهی برای حفظ وحدت بین شیعیان و اهل تسنن و افزایش چشمگیر ضریب امنیت در منطقه ایجاد نماید.

صبح یكشنبه در مكان موقتی كه میزبان ریش سفیدان، مردم منطقه و مسئولان امنیتی بود و در حالی كه دانش آموزان در غرفه های كوچكی كه خود آماده و آراسته بودند، قصد داشتند دستاوردها و مصنوعات خود را به نمایش درآورند، انفجار مهیبی كه برخاسته از جهالت و كینه توزی دشمنان بود همه چیز را ویران و عده ای از فرماندهان عالی رتبه سپاه، مردم و دانش آموزان بلوچ را به فیض شهادت رساند.

آنچه در ماههای اخیر باعث عصبانیت بیشتر دشمنان شده، موفقیت سپاه در برقراری امنیت در این منطقه محروم است؛ امنیتی كه با ایجاد وحدت بین مردم شیعه و سنی باعث شده تا طرحهای تفرقه افكنانه دشمنان و ایادی داخلی آنان ناكام بماند. دشمن كه رشد، توسعه، تاثیرگذاری و نفوذ انقلاب اسلامی در داخل و خارج كشور را برنتابیده و نمی تواند شاهد این موفقیت ها باشد، چاره ای جز انتقام كور و به خاك و خون كشیدن همان مردمی كه داعیه آزادی آنان را دارد، نمی بیند.
آمریكا و انگلیس با اعلام محكومیت این اقدام تروریستی سعی كردند دامان آلوده خود را از این جنایت مبرا نشان دهند، اما نفس پذیرش مسئولیت انفجار «پیشین» توسط گروهك محارب و ضد مردمی «ریگی» نقش جنایتكارانه این دولتها و رژیم صهیونیستی و موساد را آشكار ساخت.
عبدالمالك ریگی- سركرده گروهك ریگی- سن چندانی ندارد و بعد از انقلاب در خانواده ای پرجمعیت و فقیر به دنیا آمده است. او فردی بی سواد است كه به خاطر سرقت و معدل پایینی كه داشت از مدرسه ابتدایی اخراج شد و تا سنین نوجوانی به كارهای خلاف و خرید و فروش سی دی های غیرمجاز، آلات قمار و مشروبات الكلی روی آورد. سال 76 و طی یك سرقت توسط نیروی انتظامی دستگیر و به وسیله شهید سرهنگ كاوه- كه بعدها توسط گروهك ریگی ربوده و به شهادت رسید- بازجویی و نصیحت شد. پس از آزادی از زندان به پاكستان گریخت و تحت تعلیمات افراطی سلفی ها و فرقه وهابیت قرار گرفت. وی به گفته خودش از 19سالگی اسلحه به دست گرفته و به عملیات تروریستی پرداخته است. ابتدا جذب گروههای قاچاقچی مواد مخدر شد و آنان كه تلاش می كردند تا جبهه جدیدی در مقابل نیروهای امنیتی و انتظامی سیستان و بلوچستان باز كنند با در اختیار گذاشتن اسلحه و پول به حمایت از وی پرداختند.

ریگی كه برای كسب شهرت و پول به گروگانگیری و عملیات تروریستی دست می زد بعد از مدتی به پیشنهاد یكی از باندهای معروف قاچاق مواد مخدر نام «جندالله» بر روی گروهك تروریستی خود گذاشت و در حالی كه بسیاری از مردم غیرنظامی منطقه قربانی جنایات وی شده و از سوی بزرگان قوم بلوچ و علمای اهل تسنن منطقه مطرود و مردود شده بود، هدف گروهك خود را دفاع از حقوق ملی و مذهبی قوم بلوچ و اهل سنت در استان سیستان و بلوچستان اعلام كرد!

مدت زیادی نگذشت كه مورد طمع موساد، سعودی ها و سرویس های اطلاعاتی آمریكا و انگلیس قرار گرفت و با تغییر نام گروهك خود از جندالله به «جنبش مقاومت ملی ایران»! نشان داد كه حامیان و خط دهندگان اصلی وی نیز تغییر كرده اند.

برادر ریگی كه چندی قبل دستگیر شد در اعترافات خود اسرار این گروهك تروریستی را برملا می سازد و آمریكا را به عنوان پشت صحنه تمام جنایات این گروه معرفی می كند. وی كه در جمع علما، روحانیون و سران قبایل و طوایف سیستان و بلوچستان به تشریح چگونگی انجام عملیاتهای تروریستی گروهك ریگی پرداخته، می گوید: «بیشتر این عملیات ها به خاطر نشان دادن قدرت گروهك در این استان و خارج از آن به آمریكا بود تا امكانات مالی و اطلاعاتی لازم برای ادامه كار فراهم شود
جالب آنكه سخنگوی وزارت كشور آمریكا- ایان كلی- پس از جنایت اخیر ریگی، در حالی هرگونه ارتباط آمریكا با این گروهك و حادثه ای كه اتفاق افتاده را رد می كند كه اسناد موجود نشان می دهد عبدالمالك ریگی در سال 84 و طی دیداری كه با مقامات امنیتی آمریكا و سیا در بندر كراچی پاكستان داشته 100 هزار دلار بابت ادامه فعالیت های تروریستی خود دریافت نموده است و البته، این شروع كمك های مالی و اطلاعاتی سیا به ریگی بوده و بنا به اعتراف عبدالحمید ریگی با هر عملیاتی كه انجام داده اند ماموران سیا نیز با گشاده دستی سر كیسه را شل كرده اند.

انگلیس هم با محكومیت این جنایت سعی دارد ارتباط خود با ریگی را نفی كند، اما اسناد و شواهد موجود حكایت دیگری دارد؛ پس از ماجرای خونین تاسوكی كه 36 نفر از مردم بی گناه در آن قتل عام شده و عده ای نیز اسیر و به پاكستان منتقل شدند، موج شدیدی از تنفر بین اهالی سنی و شیعه سیستان و بلوچستان علیه ریگی به راه افتاد. در تشییع پیكرهای شهدای تاسوكی روحانیون اهل سنت در كنار علمای شیعه و مردم انقلابی منطقه شركت كردند. نفرت عمومی باعث شد سركردگان و خط دهندگان اصلی ریگی، وی را در مخاطره ببینند. پس از این ماجرا بود كه عبدالمالك به انگلیس فراخوانده شد و تحت آموزش دوره های ویژه تروریستی و امنیتی قرار گرفت. بعد از بازگشت از انگلیس، ریگی كه حالا به لطف اربابان خود یك تروریست حرفه ای شده است بیشتر از یك شب در جایی اقامت نكرده و حتی با دستكش با دیگران دست می دهد!

نقش موساد نیز در آموزش، تجهیز و تغذیه اطلاعاتی گروهك ریگی روشن است. اعترافاتی كه اعضای دستگیرشده این گروهك محارب داشته و نحوه عملیاتی كه انجام می دهند، همه نشانگر آن است كه آنان تحت آموزش موساد تعلیمات تروریستی دیده اند.

ظاهراً تصویب گزارش گلدستون در شورای حقوق بشر سازمان ملل برای رژیم صهیونیستی بسیار گران تمام شده است. اكنون جهان منتظر آن است تا سران این رژیم به عنوان «جنایتكار جنگی» مورد محاكمه و مجازات قرار گیرند. این موضوع عصبانیت مقامات اسرائیلی را برانگیخته و باعث شد تا نتانیاهو- نخست وزیر رژیم جعلی اسرائیل- در حالی كه خشم خود را آشكارا نشان می داد برای مخالفان رژیم صهیونیستی خط و نشان بكشد و كشورهایی را كه باعث افزایش موج انتقاد علیه اسرائیل می شوند، تهدید به انتقام كرده و به آنان پیغام دهد؛ باید منتظر عملیات تلافی جویانه موساد باشند.

در همین حال و براساس گزارش های موجود و شواهدی كه برخی از رسانه های آمریكایی و اروپایی به آن اشاره كرده اند، موفقیت های اخیر سپاه در ایجاد امنیت در منطقه و اتحاد و ائتلاف میان اهل سنت و شیعه، یكی از نگرانی های جدی و اعلام شده دشمنان بیرونی بوده است.
شهید شوشتری با دید فرهنگی به مقوله امنیت سیستان و بلوچستان می پرداخت. در نتیجه اقدامات این شهید بزرگوار و به كارگیری نیروهای بومی و قومی در بحث امنیت استان، بسیاری از دیدگاه ها تغییر كرده و گام های موثری در تحكیم وحدت شیعه و سنی برداشته شد. مردم هم از اقوام و مذاهب مختلف، چه شیعه و چه سنی در سایه حاكمیت نظام مردمسالار دینی از امنیت و آسایش به دست آمده اظهار رضایت می كردند. آنان دشمن را به درستی شناسایی كرده و از نیات شوم و تفرقه افكنانه دشمنان خارجی و دنباله های داخلی آنان به خوبی خبر دارند. گروهك ریگی با به خاك و خون كشیدن مردم و دانش آموزان بلوچ در جنایت اخیر، نشان داد برخلاف آنچه در ادعا نشان می دهد طرفدار اهل سنت و قوم بلوچ نیست و مزدوری بیگانگان را می كند.

حمید امیدی

 

درباره وبلاگ

مدیر وبلاگ : محمد علی

آخرین پست ها

جستجو

نویسندگان

< >